Proje Hakkında

                                                                

img

 

36 lüks dairenin sosyal alanlarıyla projelendirilmesi ve anahtar teslim inşaatı. 4+1 ile 3+1 dublekslerden ve stüdyo dairelerden oluşan projede panoramik asansörler, çevre dostu tasarımlar ve yeşil alan altına gizlenmiş araba yolları ve otoparkları.

Alya Evleri@Zekeriyaköy`de dünyanın sayılı kentlerinden biri olan İstanbul`da Zekeriyaköy`ün oksijen deposu ormanlarının arasında, kuş cıvıltılarının içinde her türlü konfor düşünülerek titizlikle tasarlanmış "36 özel daire" sizi bekliyor.


İsterseniz 4+1 çatı dubleksi, isterseniz 3+1 ferah bir bahçe dairesi yada 1+1 stüdyo daire. Dilerseniz Karadeniz`e açılın, dilerseniz şehre karışın. Ancak evinize döndüğünüzde hak ettiğiniz standardı mutlaka arayın!


Alya Evleri@Zekeriyaköy zengin peyzajı, 24 saat güvenliği, katlara garajdan itibaren panoramik asansörle çıkış olanağı veren kapalı özel otoparkı ve şehrin ana arterlerine (Sarıyer Tüneli`ne), köprülere (3.Köprü`ye) kolay ulaşım avantajlarıyla doğa ile iç içe huzurlu bir yaşam lüksünü bir arada sunuyor.

Alya Evleri@Zekeriyaköy`de yaşama değer katan modern mimarinin her türlü olanğı kullanılarak doğayla bütünleşen kaliteli ve bir o kadar da sıcak ve samimi bir yaşam sizler içi kurgulandı. Burada kendinizi adeta bir tatil beldesinde hissedersiniz. Şehrin karmaşasından ve endüstriyel kirlilikten uzak yerleşimi, tertemiz havası ve el değmemiş yemyeşil doğası ile mutlu yaşamın keyfini doyasıya çıkartırsınız.


Alya Evleri@Zekeriyaköy`de gerçekleştirilen sondaj ve sismik tespit çalışmaları toprak yapısını yapılaşma için ideal göstermekle beraber tüm projelendirme ve statik hesaplamalar olası deprem etkileri gözönüne alınarak hasarsızlık kurgusuyla hazırlanmıştır. Yağmur ve satıh suları toplanarak sistematik bir şekilde drene edilir. Şebeke suyu ise ultraviyole karbon filtrelemeyle içilebilir hale getirilir. Bina dış cephlerinde doğal taş ile beraber cam ve çelik mimari unsurların kullanımı zengin bir kompozisyon oluşturur. Seçilen malzemeler estetiği evimize taşırken, aynı zamanda uzun yıllar kullanabilme rahatlığı sunar.


İşveren :
Barış İnşaat ve Selah Gemicilik A.Ş. ortaklığı
Yer : Zekeriyaköy- İstanbul
Tarih : 2009-2010
Kapsam : Anahtar Teslimi